Средба на министерот Спасовски со амбасадорот на Полска

spas

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со амбасадорот на Република Полска Н.Е. Јацек Мултановски. На средбата двајцата соговорници разговараа за мигрантската криза и улогата на МВР во обезбедувањето на фер и кредибилни избори на 11 декември. Министерот Спасовски изрази благодарност за досегашната помош и поддршка од страна на Република Полска за […]

Përhajr zgjedhjet- Burim Latifi

burim-la

Në këtë atmosferë parazgjedhore që mbizotëron në vend, në kampusin politik shqiptar përtej interesit partiak për t’i fituar zgjedhjet, ekzistojnë 2 çështje jetike, esenciale, bazike apo sido që t’i quajmë, e që efekti final është mbrojtja e identitetit të pastër kombëtar shqiptar. 1. Thënë troç është mbajtja fiks e orientimit strategjik të shqiptarëve në Maqedoni […]

TEMPERAMENTI, KARAKTERI DHE ÇRREGULLIMET E PERSONALITETIT

students-temperments

TEMPERAMENTI, KARAKTERI DHE ÇRREGULLIMET E PERSONALITETIT Termi ÇRREGULLIM PERSONALITETI, siç e shpreh dhe emërtimi, ka të bëjë me diçka që nuk funksionon mirë, (dmth., çrregullimi i personalitetit dallon dukshëm nga personaliteti i konsideruar si normalPersonalitete të ndryshme reagojnë në mënyra të ndryshme ndaj ambjentit për shkak se secili nga këto çrregullime ka stilin e vet […]

Zv.Ministri Nuhiu: Mbështesim palëkundur misionin e Prokurorisë Speciale

нухиу-620x330

Zv.Ministri Nuhiu: Mbështesim palëkundur misionin e Prokurorisë Speciale Zv.Ministri i MPB Agim Nuhiu ka lëshuar një deklaratë në rrjetin social facebook ku shprehet se do mbështesin pamëdyshje punën dhe misionin e Prokurorisë Speciale. Më poshtë ua sjellim deklarimin e plotë të zv.ministrit Nuhiu:”DREJTËSIA PENALE OBJEKTIVE ËSHTË SYNIMI JONË FUNDAMENTAL!Ne si zyrtarë politik në MPB, ashtu […]

Ministri Driton Kuçi promovoi organin e parë çertifikues për prodhimet ndërtimore

opa

Ministri Driton Kuçi promovoi organin e parë çertifikues për prodhimet ndërtimore Shkup, 20.10.2016 Ministri i Ekonomisë Driton Kuçi sot morri pjesë në promovimin zyrtar të organit të parë të certifikimit për produkte ndërtimore, që është Instituti ndërtimtarisë i Maqedonisë, i cili u pajis me certifikatë të akreditimit të lëshuar nga Instituti për Akreditim i Republikës […]

Gjenerata që tundi temelet e Maqedonisë

had

Kjo ishte gjenerata që tundi temelet e Maqedonisë. Që solli vëmendjen Evropiane e botërore në Maqedoni dhe njëherë e përgjithmonë ua bëri me dije gjithë botës se shqiptarët janë autoktonë! Edhe sot ka të tillë idealistë, që atdheun e duan më shumë se jetën, po kemi edhe kopila që më shumë se atdheun e duan […]

Endacaku.ch © 2016 Design by $H€MI